Produkty

Recenze a hodnocení produktů

Zoom - 505

505

Zoom - 505

kytarový procesor
Svého času klíčový produkt firmy Zoom. V malé plastové krabici (ne o mnoho větší než většina jednoúčelových stompboxů) je ukryto spousta digitálních efektů. Ve své době jednoznačně nejmenší multiefekt v souvislosti s počtem zvuků, které na něm lze nastavit...

Průměrné hodnocení uživatelů:

Celkové hodnocení:
5.5/10 (Počet: 4)
Ovládání:
5/10 (Počet: 4)
Spolehlivost:
6.8/10 (Počet: 4)
Zvuk:
4.3/10 (Počet: 4)
Vzhled:
7.5/10 (Počet: 4)
Cena:
6.8/10 (Počet: 4)

Hodnocení produktu:

Celkové hodnocení:
6/10 - Používal jsem ho jen rok než jsem si pořídil GFX1 sahnul jsem po něm pouze kvůli EQ AMP a Modulačních efektů protože si myslím že zkreslené zvuky jsou opravdu špatné, ale tento efekt je dobrý na cvičení na doma a také je v podtsatě jedno jakou kytaru do něj zapojíte hraje to pořád stejně
Ovládání:
3/10 - ovládání je příšerné pedály po čase zlobí a musíte na to pořádně dupat až se bojíte že tu krabičku rošlápnete a čudlíky po stranách (STORE EDIT + -) se často zasekávají
Spolehlivost:
2/10 - spolehlivost je nízká a kvalita také ale co čekat za ty peníze
Zvuk:
3/10 - některé efekty jsou tu k ničemu a je tu hodně šumu a takového divného zkřehotání prostě já osobně jsem rád že už sem se zooma zbavil
Vzhled:
7/10 - hranatá plastová černá krabička no, ale jak už tady padla zmínka o digitechu tak oproti němu je zoom takový elegantnější
Cena:
9/10 - Slyšel jsem že stál zpočátku okolo 6 000 já ho koupil asi za 800 a prodal za 550 a cena je to dneska celkem slušná
Celkové hodnocení:
4/10 - Pouzival sem ho cca 5let. Stacilo to do doby,nez sem zacal hrat v kapele s druhou kytarou. Kolega mel a ma lampoveho Laneye a ja se ZOOMem sem se absolutne neslysel. Zvuk ktery z toho leze je absolutne nepruraznej, ale hraje to temer samo. Ztrati se tam hodne necistot :) Samotneho me to videsilo jak hraju, kdyz sem si poridil KORG AX3000G. Tam teprve byl slyset vsechen bordel, co do hry nepatri :) Ale 505 hanit nebudu, pac mi tech pet let dobre slouzil. Do zacatku je to tak akorat.
Ovládání:
6/10 - Na ovladani celkem v pohode, jenom to chce procist manual :)
Spolehlivost:
7/10 - Funguje celkem bez poruchy (tech 5 let), coz se sam divim, pac nespocetnekrat mi ho nejakej opilec polil pivem ci jinam chlastem. pravdepodobne v dusledku toho se zacaly prilepovat a zasekavat cudliky na editaci. Ale jinak nic zavazneho se netalo.
Zvuk:
3/10 - Co se tyce kompresoru nebo limiteru ty sou na nic, kvakadlo je na tom podobne. Co se tyce zkresleni, tak sem pouzival asi dve. Zbytek je na nic. Hodne spatne je zde vyresen ekvalizer, z thoh sem byl nestastnej a moc nastavovani tam neslo. Vse je preddefinovany a cely zahudlany. Chorus a Flanger byl celkem OK. Uz sem ovlivnenej tim KORGem(tomu bych dal 10 bodu), tak vim co jde z multaku dostat. Proto sem dal jenom 3 body. Vyhoda ci nevyhoda je v tom, ze do 505 muzete pychnut jakoukoli kytaru a hraje to tak nejak stejne.
Vzhled:
6/10 - Plastova krabice,ale libi se mi vic nez DIgitech. Je to individualni.
Cena:
3/10 - porizoval sem ho jeste za hrisne penic 4500Kc, dneska bych to za to nedal ani omylem. Asi to byl jednej multak, co se tad dal za ty penize sehnat.
Celkové hodnocení:
7/10 - Zatim na ktaru hraju asi půl roku a první multiefekt, co mi přišel do ruky je právě tenhle. Před tím jsem hrál jen na zkreslení komba, takže jsem byl ohromen.
Ovládání:
2/10 - To je horší. Čudle se zasekávaj a jeden pedál jde tak jednou z deseti pokusů. Mnohdy, když je třeba ztisknout více prvků najednou, tak se to rozbliká. Ale to asi věkem.
Spolehlivost:
9/10 - Na to, že je plastovej a malinkej, tak drží. Je až obdivuhodně robustní.
Zvuk:
4/10 - No, moje kytara je Jolana Galaxis z roku 1988. 19 let starý snímače, potenciometry,... Takže už to co jde do něj je chaos. Ale i přezto se musim přiklonit k předchozím článkům, že z něj vycházej mnohdy takový zvuky, který snad nikdo ani memůže chtít. Jsou z něj slyšet dost nepříjemný špičky. Zkresluje, i kyž k němu neni připojená kytara - nadokonale stíněnej vůči okolním elektromag. ruchům.
Vzhled:
7/10 - Na ten to nehraje.
Cena:
5/10 - Mam ho ZDARMA. Myslim si, že za jeho původní cenu (myslim cca 5-7 tis. Kč) se dnes pořídí podstatně lepší multief., ale ve své době...
Celkové hodnocení:
5/10 - Dnes je to už retro a časem třeba i rarita. Samozřejmě, za malé peníze dnes koupim nový G1on, který má 100x víc funkcí a zvuků. Ale 505 už je klasika, přehledně ovladatelný. Recenzenti sice čtí oheň a síru, ale je to přehnané. Jistě, tovární presety jsou většinou jedovaté a přeplácané, ale kdo má soudnost a sluch, postaví si vlastní zvuky, které budou použitelné.
Ovládání:
9/10 - Jednoduché a srozumitelné. Některé extra funkce (celkový volume) jsem zjistil až z manuálu. Píše se tu o zasekávajících tlačítkách, nespolehlivých pedálech. Efekt je potřeba občas rozebrat a vyčistit, někdy i přeletovat vymačkané tlačítko. V tom už mám praxi. Malá zajímavost - dostal se ke mně letitý 505 s napájením 4ma tužkovkama. Koukám na to jako blázen. Docela anomálie. Všechny 5XX co jsem viděl byly na 9V baterii.
Spolehlivost:
9/10 - Na roky které má šlape dobře. Ani nejsou vylámané packy zdířek. O nutnosti čištění jsem už psal.
Zvuk:
7/10 - Jasně, nemůžeme srovnávat s dneškem. Ve své době to byl splněný sen kluků, v krabce za pár korun kompletní efektová sbírka. Těm odsudkům zkresleného zvuku rozumím jen částečně. Některé rejstříky - Metal, Fuzz jsou opravdu tenké, ale jiné - Rhytm, Lead, Blues hrají celkem pěkně. Ta zmiňovaná neprůraznost je částečně pochopitelná, resp. zkreslení nemám zcela tu ostrost, syrovost analog. krabiček, je lehce zakulacenější do jakési mírné ampsimulace. Ale na doma nebo do trandového comba to může být i výhoda. Rozhodně to ale není nic zásadního, za což by bylo nutné 505 zatracovat do pekel. Compressor hraje dobře, pomůže natáhnout míň zkreslující rejstříky. Limiter není u kyt. efektů běžný standard, pomůže base nebo ak. kytaře s piezzem. Equalizer s 50 pevnými předvolbami je opravdu omezující, ale to je ta daň za jednoduchost. Dá se na něm naladit celkem přirozený zvuk. Doporučuju hodnoty 14, 24 a 41. Když někdo našteluje extrém, nemůže se divit, že efekt skřípe. Osobně jsem čekal horší výsledek, digitální třepivost a pod. Ale není tomu tak. Amp simulátor je opravdu jen simulace zesilovače, nikoli bedny, takže do linky to nebude úplně ono a chtělo by to spíš externí speaker simulátor.
Modulace a hally jsou bez výhrad, i kvákadlo kváká pěkně, žádná degradace digitálem, pro kytaru parády až dost. Jedinou výhradu mám k delayům, které jsou namixnuty moc hlasitě a příliš vylézají nad původní signál. Škoda.
Vzhled:
10/10 - no určitě lepší než G1on. Estetiku neřeším, ale 505 se poved, střední panel s indikacema vypadá pěkně.
Cena:
10/10 - Dnes už za pár stovek. V době své premiéry byl nad moje možnosti, resp. dal jsem přednost samostatnému delay/sampleru.