Produkty

Recenze a hodnocení produktů

Boss - DS-2

DS-2

Boss - DS-2

distortion

Průměrné hodnocení uživatelů:

Celkové hodnocení:
7/10 (Počet: 2)
Ovládání:
10/10 (Počet: 2)
Spolehlivost:
10/10 (Počet: 2)
Zvuk:
8/10 (Počet: 2)
Vzhled:
7.5/10 (Počet: 2)
Cena:
9/10 (Počet: 2)

Hodnocení produktu:

Celkové hodnocení:
8/10 - Tuhle krabičku jsem měl už před pár lety a dnes ji už nepoužívám, ale na tehdejší punkové hraní měla naprosto ideální zvuk - většinou s Marshallem JCM 2000 DSL
Ovládání:
10/10 - Boss - ovládání klasika, bez potíží, jen mám raději vstupní jacky na vrchu, ne po stranách
Spolehlivost:
10/10 - Boss - co dodat.. nikdy žádná potíž, všechno fungovalo vždycky jak má
Zvuk:
8/10 - celkem spokojenost, dva módy, které dodají na flexibilitě, ale nakonec jsem se za zkresleným zvukem vydal jinou cestou
Vzhled:
5/10 - nemám rád tyhle krabice, i když jsou jednoduché, praktické a všechno vydrží...
Cena:
8/10 - koupil jsem ji z druhé ruky v roce 2001 za 800, na tu dobu prima cena, dnes mi řada bossů přijde vzhledem ke kvalitě a možnostem dost drahá.. ale tahle krabička k nim nepatří... ale nekoupil bych si ji novou
Celkové hodnocení:
6/10 - Je to osvědčený BOSS, klasický distortion, i když trochu jiný než legenda DS-1. Tahle krabice mi přijde jako reakce na "rockmanovská" 80-tá, na ten typický středový procesorový zvuk. Prostě snaha dostat něco podobného i do podlahového efektu, aby to kytaristům na pódiu strouhalo jako v těch studiových nahrávkách. Ostatně TURBO - to byl motoristický hit 80tých let.
Celkově mi DS-2 přijde hodně univerzální. Lze se na něm přiblížit jak soundu Overdrive tak plnému, šťavnatému distortionu s bohatými středy, které jsou pro kytaru podstatné.
Ovládání:
10/10 - Jednodoché, osvědčené, jaké výhrady proti 4řem knoflíkům a 1mu pedálu? Funkce Remote šlape taky dobře, u mě s obyčejným switchem Proel.
Spolehlivost:
10/10 - Jen jednou jsem zažil nárazem poškozený MT-2. Vyjímka potvrzující pravidlo. BOSSy jsou držáky.
Zvuk:
8/10 - Myslel jsem, že půjde o DS-1 doplněný o rejstřík Turbo. Ale mód I zní jinak, než DS-1. Je krémovější, s větším podílem středů, trochu směrem k Overdrive. Mě to vyhovuje, DS-1 jsem měl před tím a ten skleněnej zvuk s vykuchanými středy mi nesed. Ale DS-1 je celosvětová legenda a kytaristi asi vědi proč. Oproti tomu DS-2 se zásadněji neproslavil a zůstal jen jedním z mnoha. Zatímco DS-1 mi přijde hlasitostně jen tak tak, Level jsem měl většinou na max (jako hlavní zdroj zkreslení-pedál Clean/Dist), u DS-2 je hlasitosti dost.
Mód II (turbo) je ještě středovější a jakoby zpěvnější, je to v podstatě hodně podobné, jako Lead kanál mého comba Peavey Transtube. Prostě celkem kvalitní, hotový, zkreslený zvuk, pouze ty středy jsou trochu nosové, ne úplně přirozené jako u Overdrive. DS-2 funguje líp jako hlavní zkreslení do čistého zesíku. Zkusil jsem i před vybuzeným JCM800 a tam se naopak zvuk Turbo ztrácel. Zajímavý.
Porovnal jsem DS-2 i s ceněným japonským OD-2. Nebylo to totéž, ale nechalo se najít nastavení, které se hodně blížilo.
Vzhled:
10/10 - Prostě BOSS
Cena:
10/10 - Vyměnil jsem za DS-1, oboustranná spokojenost.