Produkty

Recenze a hodnocení produktů

Rocktron - Xpression

Xpression

Rocktron - Xpression

multiefekt

Průměrné hodnocení uživatelů:

Celkové hodnocení:
9/10 (Počet: 2)
Ovládání:
8/10 (Počet: 2)
Spolehlivost:
7.5/10 (Počet: 2)
Zvuk:
9/10 (Počet: 2)
Vzhled:
7/10 (Počet: 2)
Cena:
10/10 (Počet: 1)

Hodnocení produktu:

Celkové hodnocení:
8/10 - Seriózní produkt od seriózní firmy za seriózní cenu.
Ovládání:
6/10 - Samotný princip ovládání je jednoduchý - volba presetu, funkce, parametru, hodnoty. Pravda je taková, že otočné ovladače jdou trochu ztuha, ale časem se kapku rozchodí. Konfigurace jednotlivých efektů je bez problémů. Ty začnou, když si snažíte pohrát se signálovou cestou. Bez schématu v manuálu se neobejdete, což je v pořádku vzhledem k možnostem, které Xpression nabízí, ale neodpustím si tady výtku, že jednotlivé ovládací prvky ve schématu mohly mít přesný odkaz na položku menu.
Nepodařilo se mi přijít na to, jak uložit upravený preset do jiné pozice, takže je nutné ho nejdříve zkopírovat. Funkce Compare, se mi zdá, porovnává pouze právě upravovaný parametr s uloženou hodnotou. Raději bych uvítal buď porovnávání celého presetu nebo alespoň celé funkce.
Prodlevy mezi přepínáním presetů jsou zanedbatelné.
Spolehlivost:
5/10 - Firmware v1.02 má svoje mouchy. Např. zvolení funkce SPEAKER SIM a zvolení parametru SPKR SIM se při snaze přepnout na funkci TITLE EDIT přístroj zasekne a posléze zresetuje. Na to je třeba pamatovat. Jednou jsem zažil efekt ve zvláštním stavu, kdy při přejmenovávání presetu přejmenovával preset jiný a naopak, ale už se mi to nepodařilo zopakovat.
Za běžného provozu při hraní a ovládání pomocí MIDI jsem se ale žádného nepříjemného překvapení nedočkal.
(Dodatek 8.8.2005) Ale dočkal. Za letních veder mi po jisté době hraní začal vynechávat pravý kanál. Nejdříve jsem měl podezření na přehřívání, ale ono tak trochu vypadá na chybu firmware. Po vypnutí a zapnutí se to spraví, ovšem po chvíli opakuje. Zajímavé, že po úmyslném SW resetu (viz. výše uvedená chyba se SPEAKER SIM), k tomuto problému nedochází. Sorry Rocktrone, ale další bodík dolů.
(Dodatek 8.10.2005) Vyreklamováno, opraveno, zase OK.
Zvuk:
8/10 - Se zvukem jsem nadmíru spokojen. Xpression sice nenabízí tuny různých efektů, ale zato kvalitně ty používané. Schází mi však harmonizer (při slušném pitch shifteru by mohl být zajímavý). Reverb by rozhodně snesl více typů. Naopak vyzvednout je třeba dvouhlasý chorus.
Vzhled:
9/10 - Ke vzhledu nemám námitek. Stříbrná s černou vypadá elegantně. Snad jen display mohl být grafický.
Celkové hodnocení:
10/10 -
Ovládání:
10/10 - podle mě tap tempo jde ovládat pomocí MIDI CC, jestli bude čas tak napíšu přesnější popis
Spolehlivost:
10/10 -
Zvuk:
10/10 - Možnost odbočení analogového signálu je pro mě překvapení, hesla jako "konečně efekt který neovlivňuje původní zvuk" u GSP1101 jsou tímto trochu jinde... (tohle nejde ani u TC G-force, což je jinak zřejmě jiná liga)
Vzhled:
5/10 - display z hvězdných válek; dioda tap tempa - děs
Cena:
10/10 -