Produkty

Recenze a hodnocení produktů

Mesa Boogie - Caliber 50 +

Caliber 50 +

Mesa Boogie - Caliber 50 +

hlava

Průměrné hodnocení uživatelů:

Celkový dojem:
8.7/10 (Počet: 3)
Ovládání:
7.3/10 (Počet: 3)
Spolehlivost:
9.3/10 (Počet: 3)
Vzhled:
8.7/10 (Počet: 3)
Zvuk:
9/10 (Počet: 3)
Cena:
10/10 (Počet: 3)

Hodnocení produktu:

Celkový dojem:
8/10 - Je to prostě Mesa.......jenom už hodně stará. 2 kanály, Reverb, lampy: 4x12AX7, 1x12AT7, 2x6L6, výkon cca 55W
Ovládání:
5/10 - Podivný kompromis. Má to sice společné korekce pro oba kanály, ale zase to má graf.EQ, kterej je na kytarovejch ampech výjmečnej. Bohužel společný gain pro oba kanály je pohřeb, kterej hodně omezuje použití.
Spolehlivost:
9/10 - Bez problémů šlape a to i při jejím věku. Pouze běžný servis.
Vzhled:
8/10 - Roztomilé retro, ale pro mě je slabinou velikost. Ta hlavička je hrozně malinká (formát komba s jedním repro), takže na bednách 4x12 vypadá trapně.
Zvuk:
8/10 - Celkově velmi kvalitní, prostě ručně dělaná Mesa, ale spíše starší, neni to současný hi-gain zvuk. Vynikající pružinový Reverb řízený vlastní lampou 12AT7, který se neslévá ani při vysokém zkreslení. Super do všech druhů rocku-hard-heavy....do HC a podobně už méně.
Cena:
10/10 - Koupil jsem jí za 24000,- velmi slušná cena.
Celkový dojem:
9/10 - Tady bych dal 7 i 10 zároveň. Jsou z toho cejtit takový ty starý kapelky s "opravdickým" zvukem a opravdická Mesa Boogie, ale zároveň lehce retro vehikl. Je to oldschool s parádním, razantním zvukem. Zvuk podobný Recto je ale taky možný.
Ovládání:
10/10 - EQ na preamp i konec zvlášť je výborný řešení, umožňující nastavit ohromný množství zvuků. Je to o zvyku a pochopení. Kdo k tomu přijde poprvé, může být znechucený, pokud bude začínat se všema korekcema totálně staženýma. Jednoduchý to rozhodně není, ale po chvíli zavládne totální nadšení - a to jste teprve na začátku hledání zvuků.. (Ještě bych uvítal změnu pořadí čudlů treble, bass, middle, presence na b, m, t, p). Jedny korekce na clean i lead jsou v pohodě - na clean se dá automaticky EQ konce vypínat.
Spolehlivost:
9/10 - Precizní, jen bych uvítal zakrytování zadní části nějakou mřížkou. A vytahovací čudlíky (přepínání kanálu) taky moc nemusím. Jinak o poruchách na Mesa nevím.
Vzhled:
9/10 - Vintage vzhled. Má něco do sebe, ale zároveň působí trošku jako starej vehikl. Ale na boxu s mřížkama vypadá skvěle :-)
Zvuk:
10/10 - Zvuk Mesa Boogie je jedinečný a "levnějšíma" zesilovačema nenapodobilený (kdo napodobí zvuk na beglajt, určitě pohoří u sól zvuku). Ohromná zvuková variabilita díky EQ. Masakr zvuk, naprosto konkrétní a čitelný. Sóla zpívají, jsou slyšet i při vyšším gainu. Jak kdyby hrál zároveň Clean i Drive. Zvuk sól nechrčí a parádně táhne.
Cena:
10/10 - Nechá se sehnat i za 24 000 Kč, což je za Mesa Boogie zvuk téměř minimum. A ty peníze za Mesu STOJÍ dát.
Celkový dojem:
9/10 - lepsi palici jsem nikdy nemel:) univerzalni zalezitost od Valvestate po Recto. cistej sound neni uplne 1000% ale to co dela aparat aparatem je zkreslena sekce a tam neni o cem se bavit:) roluje ponozky
Ovládání:
7/10 - pushpull spolecny gain/volume pro oba kanaly byla sice chyba u inzenyru v Mese, ale ja to kupoval prave pro lasku na prvni poslech. jde si s tim pohrat a vyhovit, kdo chce hleda cestu.
Spolehlivost:
10/10 - 30 let stari a porad tlaci jak buldozer, co k tomu vic psat
Vzhled:
9/10 - musis milovat “markface”
Zvuk:
9/10 - viz vyse, vse uz bylo tisickrat napsano. hodne citlive korekce pro toho kdo nezna nebo
prechazi z jinych apcu.
Cena:
10/10 - za cenu pulky prumerne mzdy v cr? zadarmo