Produkty

Recenze a hodnocení produktů

Peavey - ValveKing 212 Combo

ValveKing 212 Combo

Peavey - ValveKing 212 Combo

kombo

Průměrné hodnocení uživatelů:

Celkový dojem:
10/10 (Počet: 2)
Ovládání:
9/10 (Počet: 1)
Spolehlivost:
8/10 (Počet: 1)
Vzhled:
9/10 (Počet: 1)
Zvuk:
10/10 (Počet: 1)
Cena:
10/10 (Počet: 1)

Hodnocení produktu:

Celkový dojem:
DOTAZ: THORN
Prosím, napiš mi přímo zapojení kabelu KLOTZIY 205, který je mezi zesilovačem a reproduktorem.
Hlavně jestli mám spojit stínění nebo ne.

Díky, Jarda
Celkový dojem:
10/10 - Zkoušel 50W 112ku jen letmo, zdálo se mi to dost jedovatý ale prý je tam vzadu přepínač "texture", prodavač nevěděl ani že je to lampáč, natož o přepínači... dá se to prý přepnout do módu "class A" to by mohlo být pak to co potřebuju.. na Blues a rock. Máte s tím někdo zkušenost?
Celkový dojem:
10/10 - konečně sem našel to co mi vyhovuje. jediný výhrady bych měl asi k váze - 30 kilo je fakt maso na nošení. v režimu A/B se v kapele fakt neztratíte i s těžce "navéčkovaným zvukem". i když stáhnete hlasitost, žačínaj se ve zvuku ozývat koncový flašky. je to super vychytávka. Zvuk je potom takovej zkreslenější, nakřáplejší, teplejší. v kombinaci s power attenuatorem je to fakt hustotka :o) režim A je na můj vkus příliš čistej (blues, rock, zní tak trochu jako FENDER) - je to spíše tak na měkčí styly, případně na recording. apropo nahrávám přes něj poměrně často a můžu říct, že pokud nemáte potřebu nějakýho šílenýho přepínání zvuků, ale vystačíte si s jedním zvukem, je to hotová zvuková laboratoř. kombinace resonance, presence a texture (tím nemyslím jen tlačítko jako má 112, ale plynulý přechod potenciometrem u 212) má fakt velký vliv na zvuk. mám ho teď rok, myslím, že už ho mám docela prolaborovanej a jsem spokojenej. další info na:
http://reviews.harmony-central.com/reviews/Guitar+Amp/product/Peavey/Valve+King+212+Combo/10/1

moje doporučení: předrátovat a vyměnit repro (mě se osvědčili Celestion Vintage 30), pak máte pocit, že jste v jiný kategorii!!!!
Ovládání:
9/10 - vybavenost týhle potvory je naprosto skvělá, nemám výhrad, snad kromě společného reverbu pro oba kanály. zbytečná mi přijde smyčka na předním panelu (pokud si dáte na kombo nějakej ten rack, tak se to špatně zapojuje). přepínání impendance výstupu (4,8,16 ohm) v kombinaci s resonance je boží při využití externích boxů - zesilovač hraje přes cokoli (zapojíš externí box, přepneš impendanci, zapneš, poladíš resonance, se svým zvukem nemusíš hýbat a je to tam).
Spolehlivost:
8/10 - těžko posuzovat spolehlivost. zesilovač je postavenej na tištěným spoji - je to levnější, ale křehčí. nemám tušení jak dlouho to vydrží ty otřesy při stěhování a hraní (když to osolíte, dokáže těch sto wattů pěkně poskakovat). samozřejmě že se dá časem tišťák proletovat, ale není to prostě hardwired. na novým kombu jsem hned vyměnil propojovací kabel mezi zesilovačem a reproduktory (má obrovskej vliv na zvuk!!!!!) použil jsem Klotz LY205 2x4mm koax - minimální indukčnost (původní: dvoulinka 2x1,5mm). zesilovač se mi potom odměnil MNOHEM čistším zvukem a přestalo se tolik hřát výstupní trafo (původní dvoulinka není zrovna košér jako vodič). jinak je docela rozmazlenej na čistotu síťovýho napájení, ale to je asi každej lampáč. doporučuju si brát na hraní nějakej síťovej filtr a strkat to do zásuvky se zeměním - potom je slyšet i při high-gainu jen nepatrnej šum. NEBRUMÍ! NIKDY mě nezklamal! když se objevil nějakej problém, nebylo to aparátem. snese toho opravdu hodně. 8 dávám jen kvůli tomu tišťáku. 10 bych dal za hardwired. při jízdě autem v něm humorně chrastí. nejdřív sem si myslel že to je zesilovač ale potom sem zjistil, že to chrastí pružinovej reverb. konstrukce je bytelná.
Vzhled:
9/10 - mě se to líbí. tyhle nový peaveye mi trochu připomínaj vzdáleně ashdowny. docela se ale bojím o ty plastový kuřecí hlavy. s těma 30 kilama v ruce jsem ve futrech a na schodech dost neohrabanej... chtělo by to přepravní box na kolečkách...
Zvuk:
10/10 - je to prostě modern hi-gainová lokomotiva. Zvukově velice podobný spíše Fenderovi Hotrod ale má to více šťávy. čistej zvuk je prostě krásně kulatej, teplej lampovej zvuk. bright mi přijde už dost umělej. když se to nepřehání s výškama je to paráda. čistý kanál využívám i s reverbem. ten zvuk mě potom úplně dojme. je to až mrazivý. škoda že nemůžu nechat reverb jen na čistým kanálu. asi vezmu časem páječku a bude. na zkresleným kanálu se toho dá nastavit opravdu hodně. hraju black metal, mám rád hooodně vostrej overdrive, ne distortion a vystačím si úplně v pohodě s gainem na 4-8 a se zapnutým boostem. silnější nastavení už je fakt hustota, při které se ten zvuk už tak nějak slejvá. žádný krabičky nepotřebuju - prostě jen kytara, kabel, kombo. se správně poladěnou kytarou to má mraky harmonickejch. zvuk se krásně prosazuje v kapele i v nahrávce (metalovýho bubeníka většinou udělám na hlasitosti tak do 4, takže to má fakt brutální sílu - srovnal bych s tranzistorem tak 600-700W v kapele mi nikdo neodolá :o) Nedávno sem dal ve zkušebně volume za 7 a obě kapely ve vedlejších zkušebnách měli po hraní...). díky všemožnejm hejblátkům se dá nastavit opravdu hodně zvuků, samozřejmě v mezích možností repra a zesilovače. dost dlouho polemizuju o výměně originálních repráků za celestion vintage 30 (jsou dobrý do open boxů), tak uvidím... peavey je vostrej, ale mám někdy pocit, že ty repráky to ve výškách nestíhaj. ostatní pásma jsou v poho, hlavně středobasy a střední výšky. basů není tolik, je to přeci jen 2x12 openback. směrovost zvuku je standartní pro tyhle komba. je to prostě takovej zvukovej reflektor - chce to nějakou židli nebo stojan. dobře hraje na zemi nakloněnej nahoru pod úhlem tak cca 45 stupňů. časem asi zkusím zaměnit sovteky 6L6WXT+ za 6L6JJ... 10 dávám kombu po výměně kabelu, originálu bych dal 9. s těma celestionama se snad dostanu na 11 :o) jinak moje oblíbený nastavení: overdrive: gain 7, boost on, bass 10, middle 3-5, treble 10, resonance 10, presence 5-10, texture full A/B, volume 0,2-5 (kytara: LP mahagon+práškovej epoxid, javor, DiMarzio X2N, struny GHS-GBH, doporučuju dát mezi zemění strun a výstup na jacka slabej keramickej kondenzátor cca 22pF, stává se, že na některých podiích mají v zásuvkách otočený fáze, tak ať vás to nezabije - lampáče dokážou bejt fakt nebezpečný)btw: teď sem tam dal ty Celestion Vintage 30, 16 ohm. myslím, že kdybyste je tam slyšeli, poletěj ty originální lepráky z okna stejně tak jako u mě. mšl sem pocit, že potom budu hodnotit za 11, ale hodnotil bych tak 15 a to ještě nejsou vyhraný!!! btw: repra už jsou vyhraný, přikoupil sem si síťovej stabilizátor a už nic neřeším. Před pár měsíci sem na tomhle kombu točil desku a je to fakt paráda. ty celestiony se nezapřou - i zvukař mlaskal, že ho chce taky...
Cena:
10/10 - k ceně nemám co bych dodal, to jsou snad jen výrobní náklady... doporučená cena je asi 18.900 kč, na netu se dá sehnat levněji... (můj případ) shání se špatně, Lídl Music jako dovozce peaveye, má docela problémy to dovézt. peavey upřednostňuje v dodávkách jiné státy. jde to na dračku. doporučuju koupit přes nějakého jiného prodejce, který lídla trochu "popožene"... u lídla vám řeknou že nemáte šanci.