Produkty

Recenze a hodnocení produktů

Boss - OD-2R Turbo Overdrive

OD-2R Turbo Overdrive

Boss - OD-2R Turbo Overdrive

overdrive

Průměrné hodnocení uživatelů:

Celkové hodnocení:
9/10 (Počet: 2)
Ovládání:
10/10 (Počet: 2)
Spolehlivost:
9.5/10 (Počet: 2)
Zvuk:
9.5/10 (Počet: 2)
Vzhled:
10/10 (Počet: 2)
Cena:
10/10 (Počet: 2)

Hodnocení produktu:

Celkové hodnocení:
9/10 - Je taky aky ma byt. Necakajte metalovu pilu ani nekonecny sustain - na to nebol robeny. Ale slaby az stredny gain zvlada za tu cenu asi najlepsie.
Ovládání:
10/10 - Vsetko je logice a jednoduche.
Spolehlivost:
10/10 - Je to Boss takze niet pochyb. Uz fakt ze tieto 10rocne krabicky kupite v stave v akom rok po kupe vacsina inych davno nie je hovori sam za seba.
Zvuk:
10/10 - Bez turba je to vlastne taky klasicky tubescreamer. So zapnutym turbom je to taky stredne silny OD s velmi peknym citatelnym stredovym driveom. Znie dobre aj cez lacne komba.
Vzhled:
10/10 - Je to Boss, niekomu sa paci niekomu nie. Mne velmi.
Cena:
10/10 - Da sa kupit do 2000sk (1600ck) v komise. Za podobnu cenu nic tak kvalitne nekupite.
Celkové hodnocení:
9/10 - Je to klasika, prý ceněná muzikanty i sběrately. Mám ještě původní verzi Japan, bez remote, má prý ještě lepší zvuk, ale bohužel i slabší výstupní hlasitost.
Zní parádně, jako precizní overdrive s přidaným zkreslením v Turbu. Základem je obvod bez operačních zesilovačů, efekt je složen z jednotlivých tranďáků, v tom spočívá jeho síla.
Ovládání:
10/10 - BOSS, klasika nejklasičtější, co dodat? K overdrive se žádný vícepásmový EQ nehodí. Spokojenost.
Trochu nepříjemné je chování LED indikace. Při napájení 9V svítí dost slabě. Lze použít 12V zdroj nebo baterii. Také pomůže, když se před nebo za přidá jiná krabice a při společném rozvodu 9V svítí LED normálně.
Spolehlivost:
9/10 - BOSS je takřka nezničitelný. Šlape i po letech. U mého kusu nefungovalo bateriové napájení. Odvodil jsem si, že je problém v napájecím konektoru - stačilo propojit 2 póly kablíkem a už pracuje normálně.
Zvuk:
9/10 - Porovnal jsem s jiným OD a opravdu, OD-2 je i při buzení lamp. preampu průzračnější, nezamázne tolik zvuk. Při porovnání s TS-9 to bylo ale skoro totéž, musel bych se hodně snažit, abych našel rozdíl.
Líbí se mi Turbo. Hodně lidí ho zásadně nepoužije, ale pro mě to je přidaná hodnota, nijak zvuk neovlivní, nezkazí, jen radikálně přidá zkreslení, takže lze použít i jako hlavní zkreslovač do čistého comba.
Hlavní slabinou původních japonských kusů je slabší zvuk i při Level na max. Pokud hrajete na silné HB, bude bypass ještě o něco silnější. Naštěstí lze OD-2 snadno upravit, stačí výměna jednoho odporu. Na webu je dost návodů a kdo umí s pájkou, ten si poradí. Doporučuju.
Vzhled:
10/10 - Klasika BOSS, neřešim.
Cena:
10/10 - Koupil jsem bazarově za cenu dobrou, vhledem k tomu, jak je OD-2 ceněn na Ebay i u nás. Je to už hodnotná rarita.